Mezinárodní letiště Šen–Čen Bao’an
Šen–čen je jednou z nejdůležitějších průmyslových lokací a současně jednou z oblíbených čínských turistických destinací.
Rychle se rozvíjející město leží na jihu provincie Kuang–tung, v sousedství delty Perlové řeky a Hongkongu. Mezinárodní letiště Šen–čen Bao’an je čtvrté největší letiště v Číně po Pekingu, Šanghaji a Kuang–čou. V roce 2008 vyhrála kancelář Massimiliano and Doriana Fuksas Architects mezinárodní soutěž na rozšíření letiště návrhem Terminálu 3.
Koncept projektu vyvolává svým organickým tvarem dojem sochy. Konstrukce budovy je ocelová s betonovými základy. Plášť obalující konstrukci nese jak z vnitřní, tak z vnější strany motiv včelí plástve. 300.000 m2 fasády tvoří kovové a skleněné panely různých velikostí,
které se dají částečně otevřít. Navazují na motiv plástve. Střešní konstrukce budovy má rozpětí až 80 m. Dvojitá vrstva pláště filtruje denní světlo a hraje si se světlem. Terminál a letištní hala jsou hlavními částmi letiště, které pasažéři vnímají. Letištní hala je jedním z klíčových míst na letišti a skládá se ze tří úrovní. Každá úroveň slouží jiné funkci: odletům, příletům a službám.
V přízemí je z prostranství přístup k příletům a odletům i do kaváren a restaurací, kanceláří a prostor pro obchodní jednání. Cestující do terminálu vstupují ve výšce 14,40 m.
Prostorovým konceptem interiéru je proměnlivost. Kombinuje dvě různé ideje: ideu
pohybu a ideu zastavení. Včelí plástev, rozvinutá na visuté konstrukci, se přenáší i do interiéru a objevuje se po celé budově v různém měřítku.
Prodejní plochy představují motiv plástve ve větším měřítku a opakují se v lehce pozměněné podobě i v letištní hale. V otevřených veřejných prostorách se plástev objevuje jako 3D otisk na nástěnné tapetě i na zavěšeném stropě.